KIZILCA KÖYÜ FORUM SAYFASI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KIZILCA KÖYÜ FORUM SAYFASI

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

1inci BÖLÜM KURBAN 2009 VE GÜNEYDOGU GEZISI

2 posters

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

11inci BÖLÜM KURBAN 2009 VE GÜNEYDOGU GEZISI Empty 1inci BÖLÜM KURBAN 2009 VE GÜNEYDOGU GEZISI Perş. Ara. 03, 2009 12:13 am

Mehmet Caglar

Saygi ve Degerli Köylülerim Kurban bayraminiz kutlu olsun Rabbim kestiginiz kurbanlarinizi kabul etsin ve hepimizi takvaya eristirsin.

Biz 46 kisi gönüllü olarak güneydoguya hem gezi hem yardimlasmak amaciyla yola ciktik. Stuttgart-istanbul-Gaziantepe uctuk.

Aksam yemegimizi bir özel kolejde yedikten sonra Hotelimize yerlestik.
Sabah Zirve üniversitesini gezdik projelerini gördük harikalar harikasi bir kampüs, okumayanin okuyasi geliyor adeta cok modern bir fakülte.

Ordan bir okuma salonuna gittik gördük fakirlere sunulan harika bir egitim hizmetini gördük.
Ögleyin biraz carsiyi gezdik, aksamda özel bir kolejde aksam yemeginden sonra konferansa katildik, sonra yola ciktik hedef Urfa.

Urfada aksam yemegini Urfanin geleneksel olan SIRA GECESI grubu ile yedik bize oturak alemi sundular.Sonra Hotele yerlestik,

Sabah Nanazina Halilurrahman camisine gittik Orada hayatimda ilk sefer Yasli bir Dedenin Cezbesini Müsahede ettim,
Namazdan önce bir gurup insanlar biraz zikir okudular ve O Dede ara sira cigerleri yanarcasina cigliklar atiyordu, Adeta yerinde duramiyordu tirim tirim titriyordu.
Namazdan sonra imam kuran okurkende kendi halinde sessizce hickira hickira agliyordu, böylesini ilk defa gördüm ve etkilendim o yasli Dede ile tanismak isterdim ama o firsati yakalayamadim cünkü Urfanin 400 senelik geleneksel zikrine katilmak istiyorduk.

Namazin akabinde Hz.ibrahimin Dogdugu magaranin bitisigindeki mescide gectik Orada 400 senedir sürüp gelen zikre katildik, Manevi bir ziyafetti Ruhumuza cok lezizdi ve ferah bulduk.

Harrani gezdik, Hz.Eyyübün Sabirla iskenceli durumunda yattigi magarayi gördük, Hz.ibrahimin atese atildigi balikli gölü ve urfanin kalesini gezdik.

Urfa Peygamberler diyari bir sehir Görmeye deger harika bir belde, fakat öyle güzel kutsal bir beldede daha farkli toplum görecegimi zannediyordum insanlarini o kadar kutsi göremedim.
Aksam Yola ciktik Mardine dogru, 1 gün mardin ertesi günde Diyarbakira gecmek niyetiyle, Kalan 2 günlük gezimi ve kurbani bir dahaki yazimda yazacagim insallah.
Herkese selam ve saygilarimi iletiyorum.

En son Mehmet Caglar tarafından Perş. Ara. 24, 2009 5:46 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

21inci BÖLÜM KURBAN 2009 VE GÜNEYDOGU GEZISI Empty Kurban Paz Ara. 06, 2009 11:32 pm

e.kurt

Kurban, Allah cc yakiin olmak, onun rizasini kazanmak icin yapilan bir ibadet. Bir Alim hocamiz müslüman hic bir cana kiyamaz Allah cc in emri Peygamber efndimizin uygulamali olarak gösterdigi bir ibadet oldugu icin Müslümanlarda kurban kesiyor. Son zamanlarda asiri hayvan severler ve bazi sözde aydin hocalar proflarda Kurbanin yerine para yardimi verilebilir diye kafa karistirmaya calistilar. Ama olmadi tutmadi. Bu zamandada Kurbani vesile ederek yardimlasmayi kardesligi tekrar ihya etmek icin kullanalim.
Haci Mehmedi tebrik ediyorum, Bayramda kendi Aile efradini birakip muhtac insanlarla Bayramlasma onlarla beraber olmak. insanin ruhuna zindelik, huzur verir.
Tekrar hayirli huzurlu saglikla Bayramlara kavusmak dilegiyle..................

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Similar topics

-